Centryczne mocowanie koła, czyli jak działa Haweka World Kit

Masz wyjątkowy model samochodu, który jest trudny w diagnostyce i chcesz mieć gwarancję profesjonalnego centrowania koła podczas wyważania? A może jeździsz standardowym modelem, ale zależy Ci na niezawodności, najwyższej jakości usług i profesjonalnej diagnostyce kół, dzięki której unikniesz wielu problemów i oszczędzisz czas? Sprawdź, co z pomocą Haweka World Kit może zaoferować Thpremium!

Gdy Twój samochód jest  dla ciebie wyjątkowy.

Świadomi i wymagający właściciele samochodów nierzadko stykają się z wieloma problemami eksploatacyjnymi. Diagnostyka bywa utrudniona, a mechanicy odmawiają pochylenia się nad nietypowym modelem. Właśnie z tego powodu kierowcy samochodów skazani są na poszukiwanie specjalistycznych warsztatów. Problemy potrafią pojawić się również w najbardziej prozaicznych sytuacjach, takich jak choćby wymiana opon. Nietypowy rozstaw śrub i szerokość otworu centrującego może spowodować problemy z prawidłowym wyważeniem koła. W Thpremium jesteśmy przygotowani na takie sytuacje.

Centrowanie koła

Jednym z podstawowych elementów skutecznego wyważenia koła jest jego centrowanie na maszynie wyważającej. Według obiegowej opinii, koło właściwie umiejscowione na wrzecionie jest już w połowie wyważone. Poza niezbędną wiedzą, maszynami i doświadczeniem, konieczne okazuje się zastosowanie dodatkowych elementów technologicznych, takich jak tarcze dociskowe z bolcami czy specjalistyczne uchwyty, które pozwolą na wyważenie nawet najbardziej nietypowego koła.

Centryczne mocowanie kół przy użyciu Haweka World Kit

Haweka World Kit to niebywale precyzyjny zestaw tarcz do urządzeń wyważających koła, które pozwalają na idealne dopasowanie otworów mocujących w feldze do tych w maszynie wyważającej. Dobór optymalnego ustawienia odbywa się przez dołączoną do zestawu suwmiarkę, za pomocą której sprawdzamy rozstaw otworów mocujących w feldze. Następnie porównujemy pomiar do otworów w tarczy przejściowej i wybieramy optymalne ustawienie dla felgi wyważanego w danej chwili koła, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z bardziej typowym na naszym rynku rozmiarem w milimetrach, czy z rozmiarem podanym w amerykańskich calach. Pozwala to na profesjonalne i dokładne mocowanie koła dowolnego samochodu i zapewnienie naszym klientom najwyższy standard wyważania.