O firmie

Thpremium  jest specjalistycznym serwisem opon z siedzibą w Żywcu. Thpremium  posiada unikatową w skali Polski wyważarkę Hunter RFE00E. Posiada także profesjonalną montażownicę Corghi-Artiglio 5000 oraz zestaw do centrycznego montażu koła  Haweka World Kit. Już sam skrót znajdujący się w nazwie tego specjalistycznego urządzenia, jakim jest wyważarka Hunter RFE, kryje w sobie przesłanie: Road Force® Elite to przyrząd i diagnostyka, którą wybiera elita – kierowcy świadomi, o profesjonalnym podejściu do motoryzacji. Nazwa jednak pochodzi od opatentowanej przez Huntera technologii przy użyciu rolki dociskowej Road Force®, która pozwala wyważyć koło i wykonać test drogowy w tym samym czasie, w którym do tej pory można było zrobić jedynie wyważenie. W czym Hunter RFE przewyższa standardowe wyważarki? Wyważarka Hunter RFE działa na zasadzie laserowego pomiaru Vision System. System ten, wykonujący trójwymiarowy pomiar koła, ma ponadprzeciętny wpływ na dokładność dokonywanych obliczeń oraz możliwość wyważenia koła z pomocą jednego ciężarka. Samo wyważanie z funkcją Road Force® rozpoczyna się wraz z opuszczeniem osłony koła. Rolka pomiaru siły bocznej koła mierzy je, zaś w tym samym momencie operator przygotowuje ciężarki korekcyjne. Po wykonaniu pomiaru osłona koła automatycznie podnosi się, a operator montuje ciężarki i sprawdza wyważenie. W efekcie otrzymujemy:

  • precyzyjnie wyważone koło,
  • koło zdiagnozowane pod kątem niejednorodności sztywności opony (co stanowi przyczynę aż 30% drgań) i ściągania bocznego,
  • pomiar bicia promieniowego obręczy,
  • klarownie i jasno zobrazowany efekt diagnostyki. Co istotne, poza nadzwyczajną dokładnością i pewnością, oszczędzamy także czas.

Bezpieczeństwo i oszczędność

Wyposażenie marki Hunter z powodzeniem stosuje się w autoryzowanych serwisach na całym świecie. Pomiary wykonane przez wyważarkę Hunter RFE00E są tak precyzyjne i uznane, że honorują je producenci opon. Dzięki temu możemy uniknąć ewentualnych kosztów własnych, które musielibyśmy ponieść, gdybyśmy skorzystali z niehonorowanego sprzętu do wyważania. Tymczasem na mocy uzyskanych z Huntera wyników można skorzystać z możliwości reklamacji u producenta.

Dlaczego specjalistyczna diagnostyka kół jest potrzebna?

Powszechne pojęcie o diagnostyce kół i jej funkcji w bezpiecznym ruchu ogranicza się do sprawdzenia, czy koło nie drga przy obracaniu się. Jeśli drga, wtedy wyważa się je statycznie lub dynamicznie przytwierdzając do obręczy odpowiednie ciężarki. Niestety nie dość, że to nie zawsze skutkuje, to jeszcze klient często słyszy w takim serwisie, że nic więcej nie da się zrobić!

Okazuje się, że nawet nowe opony i obręcze wysokiej jakości z powodu technologii ich wytwarzania mogą być niejednorodne pod względem masy i wyważenia statycznego (którego brak powoduje pionowe drgania opony). Niejednorodność promieniowej sztywności występuje w nowych oponach i pogłębia się wraz z ich eksploatacją, np. przez najeżdżanie na przeszkody na jezdni, co przez wiele marek jest testowane na optimizerach. Wyważarki takie jak Hunter RFE00E wykonują pomiary pokrywające się z optimizerami. Oblicza się więc średnicę obciążonego koła, co jest dość nowym parametrem diagnostycznym, który pojawił się wraz z samochodami posiadającymi napęd na cztery koła. Tak więc z wyważarką Huntera jesteśmy w stanie sprawdzić więcej niż przy użyciu tradycyjnej wyważarki.

Twój samochód ściąga z linii prostej? Przyjedź do nas!

Twój samochód przy prawidłowym ustawieniu geometrii kół ściąga w prawo lub w lewo? Profesjonalna diagnostyka kół jest narzędziem do wskazania przyczyn tego problemu. Gdy samochód zjeżdża z prostej linii na bok, sprawdza się wszystkie możliwe przyczyny: układ hamulcowy, zawieszenie itd. W tej sytuacji diagnosta mierzy siłę boczną, jaką wytwarza koło przy obciążeniu ¼ masy pojazdu. Jak zatem widać, diagnostyka kół wykonywana z pomocą profesjonalnej wyważarki jest procesem bardziej skomplikowanym i mogącym rozwiązać wiele bolączek kierowców.

W Thpremium zostaniesz obsłużony przez doświadczonych profesjonalistów, którzy do diagnostyki kół używają najnowszych technologii w branży serwisów motoryzacyjnych. Jeśli zależy Ci na kompleksowej, profesjonalnej, szybkiej i pewnej obsłudze oraz na bezpieczeństwie, umów się na wizytę do Thpremium!

Czekamy na Ciebie z filiżanką aromatycznej kawy!