Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami

Kończy się lato, za oknami powoli malują się jesienne barwy. Dla serwisów oponiarskich oznacza to przygotowania do nadchodzącego sezonu wymiany ogumniena na zimowe. Zamówić opony, przygotować materiały, maszyny i resztę sprzętu tak by klient mógł wyjechać z serwisu pewny, że usługa została wykonana na najwyższym poziomie .

Zima to trudny okres dla kierowców. Śnieg, lód i błoto pośniegowe co roku uprzykrzają życie, dlatego oprócz przysłowiowego skrobaka i miotełki podstawą jest wyposażenie samochodu w dobre opony zimowe, które zapewnią bezpieczeństwo na drodze. W obecnym czasie mamy ogromny wybór wzorów bieżnika, a także różne poziomy cenowe opon. Pamiętajmy jednak, że jakość ma swoją cenę, a na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Nowe opony dobrej jakości zapewniają bezpieczne i komfortowe prowadzenie samochodu przez następnych kilka sezonów zimowych.

Co wpływa na klasyfikację dobrej opony zimowej? „Zimówka” musi zapewniać znakomitą przyczepność na śniegu, na suchej i mokrej nawierzchni oraz dobrze odprowadzać błoto pośniegowe i wodę. Fińska firma Nokian Tyres jest niekwestionowanym liderem w produkcji zimowego ogumienia. Ponad 80 lat doświadczenia w produkcji „zimówek”, ciężkie i długie fińskie zimy – to wszystko pozwalało na zdobycie niezbędnej wiedzy i usprawnienie technologii wytwarzania ogumienia zimowego. Obecnie Nokian ma w swojej ofercie nie tylko doskonałe opony zimowe ale także letnie. Opony firmy Nokian sprawdzają się w każdych warunkach!
Zainteresowany? Zapraszamy do nas! Szeroka gama ogumienia Nokian jest dostępna na miejscu, a także na zamówienie.